VI БИЈЕНАЛЕ АКВАРЕЛА МАЛОГ ФОРМАТА

In: Arhiva

У сриједу 12. јуна 2019. године, у Музеју Козаре, отворена је изложба Шестог међународног бијенала акварела малог формата.

Организатор Бијенала је Студентски културни центар Нови Београд, док је  иницијатор и аутор Бијенала историчар умјетности Љиљана Суботић.

На овогодишњи конкурс Бијенала пријавило се укупно 218  аутора. Жири Бијенала је након разматрања пристиглих приједлога одлучио да се на изложби представе 63 аутора са 95 радова.  Изабрани аутори су из Србије, БиХ и Бугарске.

Као и претходне изложбе Бијенала акварела и ову изложбу одликује разноврсност израза која је иначе основна карактериситка колективних изложби али прије свега непосредност и свјежина израза што је иначе типично за саму технику акварела.

Изложба ће у Музеју Козаре бити постављена до 1. јула.