Стална етнолошка изложба „Идентитет, насљеђе, наша ношња“

Након низа активности тј. рада на унутрашњем простору, израде витрина, чишћења и конзервације експоната Музеј Козаре је добио нову, сталну етнолошку изложбу.

Наша народна ношња и експонати публици су представљени на један нов, савремен, функционално и естетски прихватљив начин.

Захваљујући витринама од стакла, сада се народна ношња може сагледати са свих страна а мање витрине и изврсно дизајнирани панои који прате ову изложбу, такође представљају практично, једноставно и занимљиво упозавање са  нашим идентитем и насљеђем кроз народну ношњу.

Ова изложба  је реализована искључиво захваљујући  подршци Града Приједора који, уз све друге сегменте живота којима редовно посвећује пажњу, не заборавља вриједност и значај нашег културног насљеђа и Музеја као његовог чувара.

Фото преглед:

ЕтнологијаМузеј Козаре Приједор
АктуелноМузеј Козаре Приједор
  • Изложба „Миланковић“

У понедјељак 23. децембра 2019. године, отворена је изложба „Миланковић“ аутора Љубише Пашића . Изложбу је организовао Савез иноватора републике Српске,  поводом 140. година од рођења Милутина Миланковића.  На 28 банера, на илустративан начин представљени су живот и достигнућа Милутина Миланковића.  Поред Музеја Козаре изложба се поставља и у другим градовима Републике Српске.

24/12/2019