Стална етнолошка изложба „Идентитет, насљеђе, наша ношња“

Након низа активности тј. рада на унутрашњем простору, израде витрина, чишћења и конзервације експоната Музеј Козаре је добио нову, сталну етнолошку изложбу.

Наша народна ношња и експонати публици су представљени на један нов, савремен, функционално и естетски прихватљив начин.

Захваљујући витринама од стакла, сада се народна ношња може сагледати са свих страна а мање витрине и изврсно дизајнирани панои који прате ову изложбу, такође представљају практично, једноставно и занимљиво упозавање са  нашим идентитем и насљеђем кроз народну ношњу.

Ова изложба  је реализована искључиво захваљујући  подршци Града Приједора који, уз све друге сегменте живота којима редовно посвећује пажњу, не заборавља вриједност и значај нашег културног насљеђа и Музеја као његовог чувара.

Фото преглед:

ЕтнологијаМузеј Козаре Приједор
АктуелноМузеј Козаре Приједор
  • Изложба „Свете жене“, аутора Марије Вукосављевић

У четвртак 31. октобра 2019. године Музеј Козаре је прославио своју Крсну славу, апостола и јеванђелисту Светог Луку. Исти дан отворена је изложба „Свете жене“, аутора  Марије Вукосављевић. Изложба је сакралног карактера, тј. изложени радови су иконе, а кад је ријеч о ликовним аспектима саме изложбе, очигледан је кавлитет али и специфичност у приступу јер

07/11/2019