ТАЧКА ГЛЕДИШТА – ВИКТОР УГО РИОС ОЛМОС

In: Arhiva

У четвртак 21. марта 2019. године, у Музеју Козаре отворена је изложба графика „Тачка гледишта“. Аутор изложбе је мексички умјетник: Виктор Уго Риос Олмос.

Виктор је учесник бројних и значајних  међународних конкурса и бијенала,  а негови радови су заступљени у неколико битних колекција у Латинској Америци и Европи.

Приједорској ликовној публици се предствио са 20 графика.

Иначе, изложба оваг аутора је само још један  у низу пројеката који подразумјевају међународну културну размјену и сарадњу између Мекиска и Србије, а захваљујући иницијатору и организатору те размјене, магистру  вајарства,  Лепосави Милошевић Сибиновић,  у задњих неколико година, ови пројекти такође подразумјевају сарадњу Мексика и Републике Српске.

У Музеју Козаре већ представљени пројекти „Вода у књигама умјетника-пергамент концертина“, пројекти „Графичке визије 4“ и „ Графичке визије 5“, те  учешће неколико мексичких ауотра на нашем бијеналу,  свједоче о усјешној  сарадњи  Лепосаве Милошевић Сибиновић и Музеја у претходним годинама.