Стална етнолошка изложба „Идентитет, насљеђе, наша ношња“

Након низа активности тј. рада на унутрашњем простору, израде витрина, чишћења и конзервације експоната Музеј Козаре је добио нову, сталну етнолошку изложбу.

Наша народна ношња и експонати публици су представљени на један нов, савремен, функционално и естетски прихватљив начин.

Захваљујући витринама од стакла, сада се народна ношња може сагледати са свих страна а мање витрине и изврсно дизајнирани панои који прате ову изложбу, такође представљају практично, једноставно и занимљиво упозавање са  нашим идентитем и насљеђем кроз народну ношњу.

Ова изложба  је реализована искључиво захваљујући  подршци Града Приједора који, уз све друге сегменте живота којима редовно посвећује пажњу, не заборавља вриједност и значај нашег културног насљеђа и Музеја као његовог чувара.

Фото преглед:

ЕтнологијаМузеј Козаре Приједор
АктуелноМузеј Козаре Приједор
  • WALKS IN PRIJEDOR

ŠETNJA U PRIJEDORU Sarah Maria Scicluna Prijedor,  16.08. – 12.09.2019. Posvećeno Zoranu Ostojiću Uvijek sa nama , gdje god da krenemo Ovaj projekat je započeo jednom turističkom posjetom Prijedoru u Bosni i Hercegovini , kada sam u pratnji domaćina obilazila okolna mjesta i šetala kroz centar grada uz poneku kafu ili pivo . To je

20/08/2019