Стална етнолошка изложба „Идентитет, насљеђе, наша ношња“

Након низа активности тј. рада на унутрашњем простору, израде витрина, чишћења и конзервације експоната Музеј Козаре је добио нову, сталну етнолошку изложбу.

Наша народна ношња и експонати публици су представљени на један нов, савремен, функционално и естетски прихватљив начин.

Захваљујући витринама од стакла, сада се народна ношња може сагледати са свих страна а мање витрине и изврсно дизајнирани панои који прате ову изложбу, такође представљају практично, једноставно и занимљиво упозавање са  нашим идентитем и насљеђем кроз народну ношњу.

Ова изложба  је реализована искључиво захваљујући  подршци Града Приједора који, уз све друге сегменте живота којима редовно посвећује пажњу, не заборавља вриједност и значај нашег културног насљеђа и Музеја као његовог чувара.

Фото преглед:

ЕтнологијаМузеј Козаре Приједор
АктуелноМузеј Козаре Приједор
  • Реминисценције-Фрагменти“, Мирјане Томашевић.

У четвртак, 28. новембра 2019. отворена је изложба „Реминисценције-Фрагменти“, аутора Мирјане Томашевић. Иначе Мирјана је посљедњи аутор који излаже на основу Конкурса за излагачку сезону 2019. Попут њених претходника, тј. аутора који су на основу одлуке Умјетничког савјета излагали  у Музеју Козаре у претходним мјесецима, приејдорској ликовној публици се представља са изузетно квалитетним и оригиналним

29/11/2019